Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Израелскиот рабин Даниел Асор, кој има голем број следбеници на социјалните мрежи, ги предупреди луѓето да не „примаат вакцина против коронавирус, затоа што поради тоа ќе станат хомосексуалци“.

Тој исто така рече дека целата светска вакцинација е дело на „злобна светска влада“, која сака да „воспостави нов поредок во светот“.

„Секоја вакцина направена од ембрионален супстрат - а имаме и докази за тоа - предизвикува спротивни тенденции. Вакцините се земаат од ембрионалната база, а тоа го сторија и тука“, напиша тој во својата изјава, алудирајќи на хомосексуалноста, пренесува порталот Israel Hayom.

URL

По неоснованото и штетно „воспоставување поврзаност“ помеѓу вакцината и хомосексуалноста, Асор продолжи да тврди дека во разните теории на заговор има и вистина во врска со пандемијата на COVID-19.

Тој ги нарече Светската здравствена организација и компаниите за производство на вакцини, како Pfizer и BioNTech, „криминални организации“, тврдејќи дека вирусот е „намерно ослободен со цел да се намали глобалната популација“.

Израелската геј организација Хаврут даде саркастичен одговор на ваквите неосновани тврдења на Асор, велејќи дека ако вакцината ја промени сексуалната ориентација на некое лице, тогаш едвај чекаат да ги поздрават новите членови.

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Чек дис аут

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Read more

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more
 

Магазин

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе