Ваков нокаут не сте виделе досега

Кевин Холанд со нокаут го совлада Роналду Соуза, познат како Жакаре, на настанот УФЦ 256.

Бразилецот има 41 година и е ветеран во овој спорт, но синоќа неславно ја заврши борбата.

Тој успеа да го собори 28-годишниот Холанд, успешно го држеше на паркетот и се чекаше некаква џиу-џицу мајсторија, кога Американецот „извади ас од ракавот“ - нокаут каков што не сте виделе досега.

Само погледнете го тајмингот на лактите на Холанд, тој успеа неколку пати да го погоди Соуза на вистинското место и целосно да го зашемети, а потоа да го нокаутира од прилично незавидна ситуација.

URL
Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Останати спортови

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more
 

Спорт

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе
  • play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Читај повеќе

Анчелоти: Ришарлисон може да биде меѓу најдобрите напаѓачи во Европа

Читај повеќе

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

Читај повеќе