Ван Дaјк два дена не спиел поради промашениот пенал во Катар

Капитенот на фудбалската репрезентација на Холандија, Вирхил ван Дајк, призна дека многу страдал поради поразот од Аргентина во четвртфиналето на Светското првенство во Катар.

„Не можев да спијам два дена по тој натпревар. Ова разочарување беше логично. Бевме толку блиску до успех и покрај тоа што примивме два гола. За жал, не реализирав толку важен пенал. Многу ме боли, имав многу тешки ноќи“, изјави Ван Дајк за холандските медиуми.

Холанѓаните загубија од Аргентина со 4:3 на пенали откако по 120 минути беше 2:2.

Ударот на Ван Дајк го одбрани голманот Емилиано Мартинес, кој на крајот беше прогласен за најдобар голман на Мундијалот.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Фудбал

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Read more

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more
 

Спорт

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Читај повеќе

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Читај повеќе

Алушовски го презеде кормилото на ГРК Охрид

Читај повеќе

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе