Ванда не го пушта Икарди во Монако

Експресно пропадна трансферот на Мауро Икарди во Монако откако неговата сопруга и агент Ванда Нара одби тој да се пресели на француската ривиера.

Не е тајна дека одлуките наместо Аргентинецот всушност ги носи неговата сопруга, проблематичната Ванда. Така е и во овој случај, таа штотуку го минираше неговиот договорен трансфер во Монако.

Откако Интер ја прифати понудата од 65 милиони евра на клубот од кнежеството, остануваше уште Икарди да се согласи. Но, не е битно дали тој сака или не бидејќи трансферот секако нема да се реализира откако неговата сопруга ја одби понудата.

„Не, Мауро нема да оди во Монако“, накратко ги расчисти дилемите во изјава за аргентинскиот канал Tyc Sport.

Сега останува во игра трансфер во Наполи, а се чека и Јуве да испрати понуда.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Грците се плашат од увезени случаи на COVID-19 од кратки посети во С. Македонија

Read more

Фудбал

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Read more

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Спорт

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе