Ванда не го пушта Икарди во Монако

Експресно пропадна трансферот на Мауро Икарди во Монако откако неговата сопруга и агент Ванда Нара одби тој да се пресели на француската ривиера.

Не е тајна дека одлуките наместо Аргентинецот всушност ги носи неговата сопруга, проблематичната Ванда. Така е и во овој случај, таа штотуку го минираше неговиот договорен трансфер во Монако.

Откако Интер ја прифати понудата од 65 милиони евра на клубот од кнежеството, остануваше уште Икарди да се согласи. Но, не е битно дали тој сака или не бидејќи трансферот секако нема да се реализира откако неговата сопруга ја одби понудата.

„Не, Мауро нема да оди во Монако“, накратко ги расчисти дилемите во изјава за аргентинскиот канал Tyc Sport.

Сега останува во игра трансфер во Наполи, а се чека и Јуве да испрати понуда.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе