Ванда незадоволна: Изборот на ПСЖ беше најлоша опција за мене

Сопругата на Икарди сепак не го минираше неговиот трансфер иако за неа и за децата преселбата во француската престолнина претставува лош избор. Откри дека во игра била и Бока Жуниорс.

„Од сите опции кои беа во игра преселбата во Париз беше најлошата можна за мене бидејќи треба да се селам со децата. Но, мислев на него. Имаше бројни клубови во Италија кои го бараа, избор кој ќе беше далеку попрактичен за нас“, изјави Ванда во аргентинското шоу „Morfi, todos a la mesa“ кое всушност го води нејзината сестра Заира.

Ванда и Икарди живееја во Милано цели шест години. Некои од децата им се родија таму, а постарите одеа на училиште. Тоа е причината поради која Ванда не сакаше да си оди.

Таа откри и дека славната Бока Жуниорс била во игра за нејзиниот сопруг. Но, Бока нема финансиски капацитет за да се избори за неговиот потпис.

„Би ми се допаднало доколку еден ден Мауро заигра за Бока. Можам само да си замислам како би било да истрча на тој стадион, иако јас сум за Ривер не би се спротивставувала на таков премин. Меѓутоа од Бока не доставија сериозна понуда“.

реклама

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе