ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Филип Здравески
/ 20.11.2023 / 21:40

Со голот на капитенот Енис Барди македонската репрезентација води на полувреме против Англија.

Рико Луис со лакт го удри Бојан Миовски в лице, судијата не виде, но по интервенција на ВАР покажа на белата точка.

Џордан Пикфорд го одбрани пеналот на Барди, но нашиот капитен брзо ја искористи одбиената топка и ја смести в гол.

реклама

Фудбал

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто никој не гледа фудбал во Саудиска Арабија?

Read more
play_arrow

Холанѓаните Cloudsurfers приредија добра забава во МКЦ

Read more
play_arrow

Новиот трејлер за Mortal Kombat 1 открива кога пристигнува Omni-Man

Read more
play_arrow

Папагалски муабет

Read more
play_arrow

Која е приказната зад секоја клупска маскота во Премиер лигата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри научно-фантастични серии кои треба да се гледаат

Read more
play_arrow
Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Read more
play_arrow

20 катастрофи снимени на камера

Read more
play_arrow
Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Read more
play_arrow

Најшокантните тајни што Бритни Спирс ги откри во нејзината книга

Read more
play_arrow

Реакциите на брутални убијци кога добиваат смртна казна

Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Read more