Вардар 1961 се засили со полскиот пивот Патрик Валчак

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, објави клубот на својот официјален Facebook профил.

Валчак игра на позицијата пивот и на 29-ти месецов ќе наполни 28 години. Доаѓа од германскиот второлигаш Либеке каде настапуваше во изминативе две сезони. Претходно има играно за Маси Есон, Кјелце, Погоњ и Грањск.

Со македонскиот шампион Полјакот потпиша двегодишен договор, а ќе го носи дресот со бројот 7.

Патрик беше дел од репрезентацијата на Полска на Светското првенство во 2017 година во Франција кога Полјаците завршија на 17. место. Не беше дел од ЕУРО 2020. Полска доби вајлд-карта за настап на Мундијалот наредната година во Египет, па Валчак со добри игри во вардаровиот дрес ќе се надева на повик.

Тагови
реклама

Пејџ Вулен: Instagram убавица која лови неверни мажи

Read more

Instagram убавица: Алексис Кларк

Read more
Бомбици со банана и кокос

Бомбици со банана и кокос

Read more
Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Read more

Ракомет

ЕХФ го одложи мечот Вардар – ПСЖ

Read more

Вардар загуби од Кјелце

Read more

Алушовски: Очекувам неизвесен натпревар

Read more

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Кјелце, во Полска одиме на победа

Read more

Спорт

ЕХФ го одложи мечот Вардар – ПСЖ

Читај повеќе
  • play_arrow

ФИА ќе ја истражува страшната несреќа на Грожан

Читај повеќе
  • filter

Тирана домаќин на финалето од новото натпреварување на УЕФА

Читај повеќе

Извлечени двојките за завршницата од Лигата на нации

Читај повеќе

Пандев: Се надевам дека ќе имаме голема поддршка од нашите навивачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Тренингот на Конор Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Тевес му посвети гол на Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Фавр бесен на пеналот за Лацио: Се фрли како во базен

Читај повеќе

Паредес: Сите сакаме Меси да ни дојде во ПСЖ

Читај повеќе