Вардар го смени Писонеро со Кошкаров

По тешкиот пораз дома од Кил, европскиот ракометен шампион реши да направи промена на тренерската позиција.

Шпанецот Давид Писонеро не е повеќе тренер на Вардар иако тој и натаму ќе остане со тимот бидејќи ќе ја врши улогата на помошник на новиот стратег.

Нов предводник на црвено-црните е Русинот Едуард Александрович Кокшаров кој е истотака селектор на репрезентацијата на Русија. Истовремено ќе продолжи да ја извршува и функцијата спортски директор во клубот.

Во интервју за Быстрый центр Кошкаров изјави дека се сретнал со претседателот Сергеј Самсоненко и разговарале за ситуацијата во клубот.

„Како што разбрав, смената на тренерот била веќе одлучена. Заклучивме дека потребно е време за да се најде вистинскиот кандидат. Во меѓувреме, претседателот предложи јас да го водам тимот“.

Тоа значи дека Кокшаров не е перманентно туку привремено решение. Останува прашањето колку време ќе го води тимот и дали ќе може истовремено да извршува три функции.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Ракомет

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Read more

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Read more

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Read more

Вардар ќе биде носител во жрепката во ЛШ

Read more

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 16 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе