ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Вардар ќе биде носител во жрепката во ЛШ

Македонскиот шампион Вардар заедно со Веспрем, ПСЖ и Барселона ќе бидат носители на претстојната жрепка за групната фаза во ракометната Лига на шампиони.

Жрепката ќе се одржи на 1 јули во Виена, а „Црвено-црните“ ќе се најдат во првиот шешир.

Двата најдобри тима од секоја група директно ќе се пласираат во четвртфиналето, додека екипите со пласман од трето до шесто место ќе разигруваат меѓу себе за преостанатите четири места за четвртфиналето.

Новата сезона ќе се игра во нов формат со по две групи од по 8 тимови, а две екипи од иста земја не можат да се најдат во иста група.

Барабан 1: Вардар, Веспрем, Барселона, ПСЖ

Барабан 2: Кил, Кјелце, Алборг, Порту

Барабан 3: Мешков, Мотор, Нант, Пик Сегед

Барабан 4: Цеље, Загреб, Елверум, Фленсбург

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Ракомет

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Read more

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Read more

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе