1.МФЛ 2020/21

Вардар немоќен против Шкендија

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во 1.МФЛ.

Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

На „Тоше Проески“ во Скопје, Вардар поведе во 12. минута преку Поплзатанов, израмни Рамадани три минути подоцна, Ахмеди во 40. минута ѝ донесе водство на гостинската екипа.

Во второто полувреме три гола за тетовските „Црвено-црни“. Погодија, Ибраими, Тотре и Ахмеди од пенал за убедлив триумф.

Шкендија со 6 победи и 3 нерешени средби е лидер на табелата, Вардар со биланс 3 победи, 2 нерешени исхода и 4 порази е во вториот дел на табелата.

Утре играат:

Академија Пандев – Шкупи

Борец – Македонија ЃП

Ренова – Пелистер

Силекс – Работнички

Струга – Беласица

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Фудбал

Култниот дрес на Марадона не е на продажба

Read more

Почна гласањето за Тим на годината на УЕФА

Read more

Едерсон: Најдобар пеналџија сум во Сити, а не ми даваат да шутирам

Read more

Матеус: Левандовски е најкомплетниот играч на светот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Култниот дрес на Марадона не е на продажба

Читај повеќе

Почна гласањето за Тим на годината на УЕФА

Читај повеќе

Едерсон: Најдобар пеналџија сум во Сити, а не ми даваат да шутирам

Читај повеќе

Матеус: Левандовски е најкомплетниот играч на светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Читај повеќе

Пандев повторно добива нов тренер?

Читај повеќе

Кавани се извини за расистичкиот коментар на Instagram

Читај повеќе

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах нè остава во игра

Читај повеќе

Историски преседан во Лигата на шампиони

Читај повеќе