Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Неодамнешен ММА настан во Полска, каде што две „екипи“ се тепаа меѓу себе истовремено во кафез, беше жестоко критикуван од навивачите откако еден од борачите бил удиран во главата додека бил во несвест.

Промотерите на борбите постојано бараат нови и иновативни начини за привлекување публика преку модифицирање на ММА правилата, а последен таков пример е настанот наречен „Војна 3“, кој, судејќи според снимките што се појавија на интернет, го оправда името.

За повеќето луѓе, ММА е спорт за „еден на еден“, но што би се случило доколку стане тимски спорт? Одговорот беше многу насилен, можеби повеќе од очекуваното.

*Внимание! Содржината на видеото може да ве вознемири!

URL

Како што можете да видите, тепачката била организирана „пет на пет“, а тројца судии ја надгледувале тепачката. Но, многу брзо ситуацијата ескалирала и судиите повеќе не можеле да ја контролираат ситуацијата.

Еден борач бил нокаутиран и во еден момент се онесвестил, но неговиот агресивен противник не запрел. Додека нокаутираниот лежел неподвижен, противникт продолжил силно да го удира со тупаница во главата пред судијата да забележи што се случува и да дотрча да ја прекине агонијата на борачот кој неподвижен лежел на подот.

Оваа борба беше цел на екстремни критики од ММА фановите на интернет поради варварскиот карактер на борбата, како и дефинитивната негрижа за здравјето на борачите.

Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Останати спортови

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Read more

Мекгрегор најплатен спортист во светот, еве колку заработува по минута

Read more

Кобајаши победник на новогодишната турнеја Четири скокалници

Read more

Како иранскиот Хулк се подготвува за мечот на годината?

Read more
 

Спорт

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за странците најевтините 70 долари

Читај повеќе

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Читај повеќе

Судијата заплака по вчерашниот скандал со Милан, Ибра се покажа како џентлмен

Читај повеќе

Милевски за Жоржињо, Ристовски за Левандовски

Читај повеќе

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Читај повеќе

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Читај повеќе

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Судијата ни се извини

Читај повеќе