Вашата нова крими опсесија: „World’s Most Wanted“ на Netflix

Луѓето отсекогаш биле фасцинирани од приказните за познати криминалци, без разлика колку биле страшни и ужасни нивните криминали.

Има многу филмувани верзии на приказните за Ал Капоне, за Ел Чапо, за Бони и Клајд... интересно е колку нѐ привлекува овој возбудлив и опасен начин на живот.

Обожавателите на овој жанр имаат нова серија по која ќе се опседнат – документарец на Netflix за најбараните криминалци кои уште се во бегство.

Документарната серија „World’s Most Wanted“ опфаќа пет од најбараните и најзлогласени криминалци кои извршиле ужасни злодела и уште успеваат да ја избегнат правдата.

Објавен е трејлерот за серијата која ќе почне да се прикажува на Netflix на 5 август, а ги опфаќа, меѓу другите, приказните за „Белата Вдовица“ и за сицилијанскиот бос Матео Месина Денаро кој се крие од 1993 година и се смета дека има убиено 50 луѓе.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Филм & ТВ

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Read more

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Сцена

  • play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе