НБА 2020/21

Вашингтон му го нанесе третиот пораз во низа на Лејкерс

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс на домашен терен загубија од Вашингтон Визардс и тоа по продолженија со што влегоа во мини-криза со три порази во низа.

Очигледно отсуството на Ентони Дејвис и Денис Шредер се голем хендикеп за актуелниот шампион каде Леброн Џејмс не е доволен на паркетот.

Потврда за тоа е победата на Визардс во „Стејплс Сентр“ до која беа предводени од Бредли Бил со 33 поени и Расел Вестбрук со дабл-дабл учинок од 32 поена и 14 скокови.

На другата страна Џејмс уфрли 31 поен со 13 асистенции, а солиден учинок имаа и Мантрез Харел со 26 поени и Кентавиус Калдвел-Поуп со 21 поен.

Remote video URL

Лидерот на Западот, Јута Џез, брзо им се врати на победничките патеки откако на последниот натпревар загуби од Лос Анџелес Клиперс. Ноќеска го средија Шарлот Хорнетс со 22 поена разлика.

Резултати:
Индијана Пејсерс - Сан Антонио Спарс одл.
Хјустон Рокитс - Чикаго Булс 100:120
Далас Маверикс - Мемфис Гризлис 102:92
Оклахома Сити Тандер - Мајами Хит 94:108
Феникс Санс - Портланд Треил Блејзерс 132:100
Јута Џез - Шарлот Хорнетс 132:110
Лос Анџелес Лејкерс - Вашингтон Визардс 124:127

Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Кошарка

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Read more

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Read more

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Read more

Блокада на сезоната: Сите зборуваат за ѕверскиот потег на Јанис

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе