Важи за најдобар: Хороскопски знак кој не може да поднесе неправди

Луѓето родени во овој знак тежнеат кон рамнотежа и избегнуваат ситуации во кои се принудени да бираат нечија страна. Константно се стремат кон рамнотежа меѓу духовното и материјалното, а по природа се благи луѓе кои не сакаат караници и по секоја цена избегнуваат конфликти.

Многу се емотивни, шармантни и интуитивни. Станува збор за луѓето родени во знакот на Вага. Понекогаш умеат да бидат неодлучни во носењето одлуки, но такви затоа што во сè ја гледаат и добрата и лошата страна.

Но, ако треба работите да се држат под контрола, се тргаат и ја преземаат главната улога. Понекогаш знаат да влезат во расправија, но на крајот ако сфатат дека не биле во право, тоа искрено ќе го признаат.

Инспирација наоѓаат во книгите, интересните дискусии и дружењето со интересни луѓе. Знаат како да се релаксираат, одморат и забавуваат, но ако треба да направат нешто сериозно, тоа го прифаќаат внимателно и педантно.

Сакаат убави работи и убави луѓе, и самите се такви. Во себе имаат природна грациозност, внимаваат на изгледот, особено на фризурата. Делуваат младолико и често имаат посветол тен. Секогаш оставаат впечаток на уредна и негувана личност.

Уживаат да бидат опкружени со уметност, музика и убави работи. Често се занимаваат со креативни професии, а работната атмосфера особено им е важна, понекогаш и пресудна дали ќе прифатат некоја работа или не.

Сакаат пари и сакаат кога можат да си купат убави работи, да излегуваат на убави места, да јадат вкусна храна, да патуваат.

Сепак, најсреќни се кога сè околу нив е во хармонија и сите се среќни.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе