КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Вечер на стадион дојдете порано, вратите ќе се затворат во 20:15

Филип Здравески
/ 20.11.2023 / 09:04

Фудбалската федерација на Македонија ја информираше јавноста дека за вечерашниот натпревар против Англија нема да има влегување на стадион во 5 за 12.

Фото: 24фудбал

Од ФФМ информираа дека вратите на Националната арена „Тодор Проески“ ќе бидат отворени за влегување на публика од 18:15 часот, а ќе се затворат половина час пред почетокот на натпреварот, односно во 20:15 часот. По тоа време оние што не успеале да влезат нема да бидат пуштени, без разлика што имаат билет.

„Навременото доаѓање на стадионот ќе биде од корист за сите бидејќи нема да создава метеж пред влезовите на Националната арена“, вела од ФФМ.

ФФМ апелира и на фер и коректно навивање.

Со натпреварот Македонија - Англија нашата репрезентација ќе ги затвори неуспешните квалификациите за пласман на ЕУРО 2024 во Германија.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Read more

Фудбал

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Read more

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Read more

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Read more

Што се случува во Евертон?

Read more
 

Спорт

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе