Вечерва два концерта и театарска претстава во Култура во време на корона

За денеска се закажани три нови изведби од програмата Култура во време на корона.

Во 19 часот, токму кога ќе почне и полицискиот час, во Скопје Север жителите на околните згради ќе имаат можност да ја проследат театарската претстава „Westside concept“, на театарот Westside.

Потоа од 20 и 30 часот во паркот во Кисела Вода концерт ќе одржи „Амон Мра Бенд“.

Вечерта ќе ја затвори сетот на Мирко Попов кој својот настап на тврдината Кале ќе го почне од 22 часот.

Како и досега, и денешните настапи ќе бидат пренесувани онлајн на Facebook и YouTube каналите на Град Скопје.

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

Култура

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Read more

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Read more

Герила Акција „Стоп за фрлање храна“

Read more

Јубилејно 10. издание на „100 Илјади поети за промена“

Read more

Вести

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Читај повеќе

Нов скандал на Трамп: Не плаќал данок за 10 од изминатите 15 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Читај повеќе

Трамп: Лидерите на Србија и Косово се прегрнуваа во Белата куќа

Читај повеќе

Кратово без активни случаи на COVID-19, најмногу во Скопје 684

Читај повеќе

Променливо облачно со пороен дожд и засилен ветер

Читај повеќе

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Читај повеќе

Мицкоски: Новиот пакет мерки нема донесе ништо добро, туку дополнително ќе ја продлабочи кризата

Читај повеќе

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Читај повеќе