Вечерва настап на Нокаут во Култура во време на корона

Со склоп на денешната програма ќе настапи популарниот бенд Нокаут, потоа Д Планктонс, како и диџеј Роботек.

Денеска преку своите тераси и прозорци можност за следење во живо ќе имаат жителите на зградите околу паркот во Капиштец.

Програмата почнува од 19 часот со едночасовен настап на сурф-рок бендот Д Планктонс, а во 20.30 часот на истата локација ќе продолжи групата Нокаут.

Журката на Роботек почнува од 22 часот.

Како и досега и денешните настапи ќе бидат стримувани онлајн на Facebook и YouTube каналите на Град Скопје.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Култура

Првиот број на списанието „Стремеж“ за годинава објавен во Прилеп

Read more

Тринаесет содржини на 35. Штипско културно лето

Read more

Тетовската уметничка галерија со јавен повик до уметниците

Read more

Корона кризата ја одложи Галичка свадба

Read more

Вести

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Читај повеќе

Почнаа мирни собири низ Србија, Вучиќ не се плаши

Читај повеќе

Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

Читај повеќе

Мицковски: Одзивот можеби нема да биде висок, но ќе биде кредибилен за идна Влада

Читај повеќе

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Читај повеќе

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Читај повеќе

Обезбедена современа биолошка терапија за пациентите со малигни заболувања

Читај повеќе