Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Луѓето кои никогаш не се задоволуваат со просечното и секогаш тежнеат кон повеќе може да бидат одлични двигатели на промени, но исто така и се многу тешки за соработка и соживот.

Амбициозноста е убава карактеристика до одредена мера – додека не стане опсесивно преработување, барање невозможни рокови и маани на секој кој не работи како вас.

Хороскопски знаци кои никогаш не мируваат, се вечно незадоволни од постигнатото и наоѓаат „влакно во јајцето“ се Близнаци, Девица и Овен.

БЛИЗНАЦИ

Луѓето родени во знакот на Близнаци се многу темелни, посветени и трудољубиви, но многу често овие убави особини кај нив преминуваат во болен перфекционизам со превисоки очекувања од себе и од другите, поради што кај нив се развива анксиозност, вознемиреност, прегорување од работа, а понекогаш и оддавање на зависности.

Совет за овие Близнаци е да најдат хоби или некаква форма на физичка активност за да пренасочат таму дел од нивната енергија и фокус.

ДЕВИЦА

Девиците се познати перфекционисти и за себе и за другите. Нивната најголема маана е што си земаат премногу обврски бидејќи не знаат кажат „не“, но и бидејќи сметаат дека другите не се доволно способни да ја завршат работата како нив и ќе се изгуби време. Поради ова себе си се сметаат за пожртвувани, а всушност никому не прават услуга. Совет за нив е да научат да делегираат обврски, а своето внимание да го насочат на конкретни задачи. Исто така треба почесто да прават паузи од работа и да одмараат во природа, далеку од работните обврски.

ОВЕН

Овните се креативни и вредни и сѐ прават со голема страст, но треба да научат да го контролираат и насочат нивниот темперамент. Покрај тоа што се убедени дека никој друг нема да ја заврши работата како нив, често предлагаат небулозни проекти за кои се потребни многу луѓе, време и ресурси, а во процесот на работа не дозволуваат никој да работи ако не е по нивно. На крај имаат премногу обврски, премалку време и исфрустрирани колеги. Совет за нив е побараат предизвици надвор од работното место и да се посветат учење нови вештини.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Живот

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Read more

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Read more

Какво кафе пиете открива многу за вашиот карактер

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе