Велешанец стана милионер - освои 1.617.237 денари

Штерјовски Гордан од Велес стана милионер. Најпосакуваната Милионер Џек Пот добивка на Државна видеолотарија му донесе 1.617.237 денари. Милионер Џек Пот добивката е освоена на 10.10.2019 во Спорт Лајф Трејд во Велес.

Велешанецот Штерјовски Гордан ја освои фантастичната добивка Милионер Џек Пот, вредна 1.617.237 денари. Среќната добивка е освоена на 10.101.2019 во Спорт Лајф Трејд во Велес. Гордан пред неколку дена се вратил во татковината, па ова е дополнително убава причина за славење во неговото семејство.

Во просториите на Државна видеолотарија, ни раскажа дека работи на брод, па затоа и многу се израдувал кога заедно со можноста да се забавува на видеолотариските терминали, му се случило среќното и добитно изненадување.

Со семејството веќе прави план како ќе ги потроши парите. Размислува да се поднови со нов стан или нов автомобил.

Во првата половина од месец октомври 2019, на видеолотариските терминали постигнати се шест Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 9.233.594 денари.

Џек Пот добивките Државна Видеолотарија ги стартуваше на 1 јуни 2016. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа.

Досега под мотото „Играј за забава“, освоени се 274 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 407.450.641 денари. Покрај нив, освоени се и 50.548 Мини Џек Пот добивки во вкупен износ од 272.029.262 денари. Мини Џек Пот добивките се во вредност од 4.000 до 5.000 денари, додека најпосакуваната Милионер Џек Пот добивка е вредна од 1.200.000 до 1.800.000 денари.

*Промотивен текст

реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Живот

Како е да се биде доктор во време на корона-криза?

Read more

Ова се навиките на успешните луѓе

Read more

Русија: Робот поради коронавирусот доби работа во јавна служба

Read more

Разголени убавици и луксуз: Instagram кралот Ден Билзеријан летува во Хрватска

Read more

Магазин

  • filter

Како е да се биде доктор во време на корона-криза?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајмлапс: Како коронавирусот се прошири низ светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина: Петнаесетгодишник доживеа мозочен удар по цел месец играње видеоигри без престан

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: COVID-19 е јавен непријател број 1

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатната миризба под пазувите на природен начин?

Читај повеќе

Ручек за вистински гурмани: Свински кременадли со кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Читај повеќе

Ова се навиките на успешните луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија: Робот поради коронавирусот доби работа во јавна служба

Читај повеќе