ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер ги кажа своите фаворити во тековната Лига на шампиони.

– За мене, Манчестер сити и Пари Сен-Жермен се два фаворита во однос на нивниот потенцијал. Чувствувам дека ПСЖ е малку посилен од пред три или четири години, кога и конкуренцијата исто така беше посилна. Мислам дека има генерален пад на квалитетот на европскиот фудбал. Но, „Парижаните“ сè уште се меѓу првите две или три екипи во Европа, изјави Венгер.

Не смееме да бараме лажни причини зошто ПСЖ сè уште не ја освои ЛШ. Дури и Реал Мадрид не победи 10-15 години, а потоа трипати по ред го освојуваше европскиот трон, додаде францускиот фудбалски стручњак.

Лигата на шампиони ќе продолжи на 7 август, а во двете формирани четвртфинални двојки се среќаваат:

Аталанта – ПСЖ

Лајпциг – Атлетико Мадрид.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Read more

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Спорт

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе