Венгер знае германски, подготвен е да биде тренер на Баерн

Францускиот фудбалски стручњак Арсен Венгер е фаворит за преземање на тренерското кормило во Баерн Минхен.

Според германските медиуми, Венгер бил подготвен да прифати договор и само до крајот на сезонава.

Во Баерн сметаат дека Венгер е идеално решение, бидејќи би го користеле само до крајот на јуни, а потоа би се обиделе да го ангажираат Ерик Тен Хаг е тренер на Ајакс и не прифаќа да си оди веднаш од амстердамскиот клуб.

Венгер од 2018 година нема работа, а порасна во место кое е во близина на француско-германската граница и добро го владее германскиот јазик, што би му ја олеснило комуникацијата во гигантот од Баварија.

реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе