Верати на излезна врата од ПСЖ, Јуве ја следи ситуацијата

Италијанскиот фудбалер Марко Верати по повеќе од десет години размислува за заминување од ПСЖ, а неговата ситуација будно ја следат челниците на Јувентус.

Тензиите во ПСЖ се зголемија откако парижаните испаднаа од Лигата на шампионите, а многу играчи беа жестоки критикувани. Меѓу нив е и 30-годишниот Верати, кој ја одигра секоја минута од двомечот против Баерн.

Верати е член на ПСЖ од јули 2012 година и има 407 настапи, но сè повеќе се шпекулира дека сака да ја промени средината. Calciomercato пренесува дека критиките му пречат и дека размислува за заминување од клубот.

Во моментов ПСЖ нема намера да го продаде одличниот играч за врска, но тоа би се разгледувало на барање на играчот. Јувентус трпеливо го чека развојот на ситуацијата и е подготвен да ја искористи шансата да го доведе во своите редови.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Фудбал

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Read more

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Read more

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Read more

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Читај повеќе

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Читај повеќе

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Читај повеќе

Колку заработи Ѓоковиќ во 2023 година?

Читај повеќе

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Читај повеќе

Kако Арсенал во 97. минута дојде до победа што ја чекаше цели 37 години?

Читај повеќе

Што ќе се случи со фудбалерот кој доби отказ бидејќи ја поддржа Палестина?

Читај повеќе

Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Читај повеќе