Верон: Занети може да го намами Меси во Интер

Со оглед на тоа што договорот со Барселона му истекува ова лето, иднината на Аргентинецот е сѐ уште неизвесна.

Хавиер Занети би можел да го искористи својот шарм за да го намами својот поранешен соиграч од репрезентацијата на Аргентина во Интер, смета Хуан Себстијан Верон, исто така некогашен соиграч на двајцата.

„Не верувам дека би одел во Италија. Но, доколку го стори тоа, би било само поради Хавиер Занети, кој добро го познава и би се обидел да го наговори, да направи повторно да се чувствува важен објаснувајќи му го клупскиот проект“, вели Верон говорејќи за Stats Perform News.

Занети и Меси шест години настапуваа заедно во репрезентацијата, период во кој Занети беше и капитен. Откако се пензионираше работи како потпретседател во Интер.

„На крајот одлуката е сепак целосно на Меси. Но, доколку Интер сака да се обиде да го ангажира, ќе мора да го заведе и да се обиде преку неговото срце“, додава Верон.

На Меси му недостасува уште еден настап во репрезентацијата за да се израмни со Занети на второто место на вечната листа каде Хавиер има 143 натпревари, додека Лео има 142. Прв е Хавиер Масчерано со 147 натпревари, но и тој наскоро ќе биде престигнат од Меси.

„Не би знаел уште колку години Меси сака да игра на ова ниво, но ако Интер сака да го донесе мора да му стави дознаење дека тој ќе биде лидерот и дека имаат намера клубот да биде на самиот врв“, заврши тој.

Верон играше заедно со Занети две сезони во Интер, додека со Меси беше соиграч во репрезентацијата пет години, истиот период кога играше и Занети.

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе