Живот

Верона ван де Лер: Од славна гимнастичарка до затвореничка и порно ѕвезда

17. август 2018 - 12:08 | Б.С.Б.

Атрактивната Верона ван де Лер е славна холандска гимнастичарка која во кариерата е добитничка на бројни медали освоени на европски и светски првенства. Денес, таа е пензионирана гимнастичарка која одлично се снаоѓа во порно индустријата.

Во 2002 година Верона беше прогласена за спортистка на годината откако на Европскoто првенство во Грција освои пет медали. Во 2008 гoдина се повлече од спортската кариера и мина низ промблематични животни ситуации. Во 2011 година поради уцена заврши во затвор.

По издржување на казната запозна да работи коа WebCam девојка, а набргу почна да продуцира порно филмови и вели дека иако е горда на своите трофеи, таа ужива во новата професија.

Нејзиниот профил на Instagram e преполн со провокативни фотографии, а ја следат над 85.000 обожаватели.

Коментирај