Верстапен по победата: Ќе биде тешко да се повтори нешто вакво

Ф1
MИА
/ 20.11.2022 / 17:08

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен ги сумираше впечатоците од денешната трка за ГН на Абу Даби, каде што успеа да извојува уште една победа, веќе 15. сезонава.

– Ова е 15-та победа сезонава, едноставно неверојатно. Сезоната испадна одлично – беше одлично да се работи заедно со тимот и да се постигне такво нешто. Мислам дека ќе биде неверојатно тешко да се повтори нешто вакво, иако од друга страна тоа дава дополнителен мотив да се обидеме да го направиме најдоброто во следната сезона, изјави Верстапен.

Холанѓанецот од Ред Бул успеа да ја одбрани шампионската титула освоена минатата сезона и втор пат по ред се искачи на тронот во Формлуа 1 светскиот шампионат. 

реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Ф1

Потврдено: Логан Сарџент е нов возач на Вилијамс за 2023 година

Read more

Фетел: Ќе ми недостасува Ф1, ми беше задоволство

Read more

Верстапен по победата: Ќе биде тешко да се повтори нешто вакво

Read more

Верстапен стартува прв во последната трка од сезоната 2022 во Ф1

Read more
 

Спорт

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Читај повеќе

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе
  • play_arrow

Прес на Роналдо од 132 секунди, ја здувна по прашањето за Јунајтед

Читај повеќе

Две години од смртта на Марадона: Да се потсетиме на неговите најубави голови

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Читај повеќе
  • play_arrow

Сензационалниот гол на Ришарлисон не беше случајност

Читај повеќе

Азар: Германци, тука сме да играме фудбал, а не да испраќаме политички пораки

Читај повеќе