Прв поглед

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Објавена е првата најава за вториот дел на „Hocus Pocus“, во кој повторно заедно ги гледаме Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кејти Наџими. Сестрите Сандерс се повторно заедно и во нова авантура.

Во останатите улоги се Сем Ричардсон, Даг Џонс, Хана Вадингам, Тони Хејл и други. Филмот е во режија на Ен Флечер и ќе биде прикажан на Disney+ на 30 септември.

Нова група средношколки ќе ја запалат свеќата на црниот пламен која ќе ги воскресне вештерките од 17 век – Винифед, Мери и Сара Сандерс.

Обожавателите на филмот се прилично возбудени за новото продолжение.

„Имав 9 години кога го гледав првиот дел и оттогаш го гледам секоја година. Спремна сум за продолжението“, „Мило ми е што сестрите Сандерс се повторно заедно и во истиот состав“, „Ова изгледа супер“, се дел од реакциите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Филм & ТВ

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Read more

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Читај повеќе

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Читај повеќе