Веслај како желка: Секс поза која на жените им пружа силна кулминација

Позата на желка не бара многу труд, особено не за жените, а сепак може да обезбеди незаборавни оргазми преку многу специфична техника.

Откриеме како да ја изведете оваа сензуална поза од „Кама Сутра“.

Во положбата на желка, жената лежи на грб и ги влече свитканите нозе кон горниот дел од телото. Мажот ги потпира рацете на нејзините потколеници и пенетрира во неговата партнерка.

Со оваа секс техника машките движења се изведуваат на посебен начин и треба да наликуваат на веслање на желка.

За да го направи тоа, тој треба да се движи бавно, речиси споро, повеќе пати да се повлекува од жената и потоа полека повторно да пенетрира. Со насочени движења сигурно неизмерно ќе ја зголеми возбудата на партнерката.

Позицијата на желка има и други придобивки, свитканите нозе на жената му овозможуваат на мажот длабоко да пенетрира и да ја стимулираат Г-точката. Со стискање на нејзините колена или малку отворање, може да ѝ даде дополнителна контрола над стимулацијата и да ја избере позата што најдобро ја води до громогласна кулминација.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе