Веспрем му се реваншира на Еурофарм за поразот во Битола

Веспрем, 11 декември 2019 (МИА) – Екипата на Еурофарм Работник од Битола вечера доживеа висок пораз на гостувањето кај Веспрем со резултат 35:24 во 9.коло од СЕХА лигата.

На овој начин унгарскиот тим во целост им се реваншира на битолчани за поразот (24:26) во октомоври.

Најефикасни во домашниот тим беа Драган Гајиќ и Андреас Оливер Нилсон со по пет погодоци. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков беше стрелец на четири гола.

Кај Еурофарм се истакна Михаил Петровски со четири гола.

На табелата во Б-групата Веспрем е лидер со 21 бод, Мешков Брест е втор со 18, ППД Загреб има 15, Еурофарм и Металопластика имаат по 9, последен е Спартак Москва со само 3 бода. 

реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Ракомет

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Read more

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

Read more

Извлечени групите за новата сезона во ракометната Суперлига

Read more

Европска Лига: Пелистер директно во групите, Металург и Бутел во квалификации

Read more

Спорт

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе
  • play_arrow

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Читај повеќе

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Читај повеќе
  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе