Веспрем му се реваншира на Еурофарм за поразот во Битола

Веспрем, 11 декември 2019 (МИА) – Екипата на Еурофарм Работник од Битола вечера доживеа висок пораз на гостувањето кај Веспрем со резултат 35:24 во 9.коло од СЕХА лигата.

На овој начин унгарскиот тим во целост им се реваншира на битолчани за поразот (24:26) во октомоври.

Најефикасни во домашниот тим беа Драган Гајиќ и Андреас Оливер Нилсон со по пет погодоци. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков беше стрелец на четири гола.

Кај Еурофарм се истакна Михаил Петровски со четири гола.

На табелата во Б-групата Веспрем е лидер со 21 бод, Мешков Брест е втор со 18, ППД Загреб има 15, Еурофарм и Металопластика имаат по 9, последен е Спартак Москва со само 3 бода. 

реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Филипче: Состојбата со COVID-19 се влошува

Read more

Секс-поза која ветува длабока пенетрација и силни оргазми

Read more

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more

Ракомет

Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Read more

Вардар изгуби на гостувањето кај Мешков Брест

Read more

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Read more

Кастратовиќ по денешната жрепка: Го посакувавме Кринс, фаворити сме

Read more

Спорт

  • play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Читај повеќе

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Читај повеќе

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Читај повеќе

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе