Хроника

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Прегазена 70-годишна жена на улица во Гостивар

Седумдесетгодишна гостиварка е прегазена од автомобил на улицата „Беличица“ во Гостивар.
Read more
play_arrow

Еден загинат, повеќе повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Еден загинат и повеќе повредени лица е билансот од тешката сообраќајна несреќа што се случи кај Ботун, на патот Охрид-Кичево. Според полицијата во неа учествувале три возила.
Read more

Уапсен старец од Скопје кој допирал малолетничката во автобус

Старец од Скопје допирал малолетничка во автобус, информира МВР. Имено, синоќа во 12:45 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Л.Т. (79) од Скопје.
Read more

Приведен гостиварец кој нападнал две девојчиња

Read more

Киднапирана па пуштена малолетничка од Скопје, киднаперот бил нејзиниот дечко

Две момчиња киднапирале малолетничка па ја пуштиле. Девојчето му било девојка на едното од момчињата.
Read more

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Read more

Камења паднале врз турист од Полска на Матка, пренесен е во болница

Денеска е повреден 45-годишен турист од Полска. Бил удрен од еден камен од одронот кај Матка, по што веднаш со Итна медицинска помош е префрлен на скопските клиники.
Read more

Тешка сообраќајна несреќа кај Штип, загина возач

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на експресниот пат Штип-Кочани во близина на клучката кај Крупиште.  
Read more

Фатен струмичанец кој избегал од затвор каде требало да одлежи уште година за измама

Read more

Пешак загина на патот Прилеп-Битола, повредено и дете

Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more