Хроника

Обвинение за гостиварец поради пуштање во оптек лажни пари

Read more

Продолжен притворот на Орце Камчев

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје донесе решение со кое ја продолжи за 30 дена мерката притвор за лицето Орце Камчев, поради постоење на околностите од член 165 ст.1 т.1 од ЗКП.
Read more

Обвинетите во случајот „Двојник” вкупно осудени на 16 години затвор

Кривичниот суд Скопје ги прогласи за виновни Фарук Буки, Весна Колевска и Бранислава Шпишиќ, обвинетите во случајот „Двојник“ кој се однесува на нелегалното издавање македонски пасоши на странци осомничени за криминал и барани со потерници
Read more

Прегазен малолетник во Скопје

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје.
Read more

Двајца гостиварци пријавени за насилство врз жени

Еден гостиварец е задржан во полициска станица под сомнение дека физички ја нападнал сопругата, а друг за физички напад врз жена со која претходно бил во љубовна врска.
Read more

Затворен локал во Желино, приведени 13 женски лица кои ги забавувале гостите

Тетовската полиција ноќеска од 22:15 часот до 23.45 часот во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во локал во Желинo при што се приведени 14 лица поради работа спротивно на прописи во време на епиде
Read more
play_arrow

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и о
Read more

Пронајдена дрога, приведени четири лица во Скопје

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка акција со СВР Скопје вчера ги лишиле од слобода С.Б. (26), А.А. (29), О.Ш. (33) и Ж.Т.
Read more

Две лица загинаа, а седум се повредени во тешка сообраќајка во Скопје

МВР соопшти дека две лица загинаа, а седум се повредени во тешка сообраќајка во Скопје.
Read more

Затворен угостителски објект во Тетово, приведени 11 женски лица кои ги забавувале гостите

При полициска контрола на угостителски објект во Тетово вчера вечерта биле пронајдени 11 женски лица кои ги забавувале присутните гости, од кои девет странски државјанки.
Read more

Спасувачката акција кај „Мавровка“ заврши успешно

Read more

Обид за самоубиство кај „Мавровка“, маж сака да скокне од зграда

Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more