Хроника

Скопјанка загина во Ѓорче, ја прегази автомобил

Седумдесет и осумгодишна скопјанка загина во сообраќајна несреќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје. Како што објави МВР, во неа удрил Mercedes управуван од 25-годишник од селото Глумово.
Read more

Двајца мажи се гонат за силување на 21-годишна девојка

Read more

Возачот ги спасил лекарите – обид за напад со нож на екипа на Итна медицинска помош

Read more
play_arrow

Уапсена организирана криминална група која вршела продажба на дрога, им помагал полицаец

Read more

Пукање во Маџари – разбојник побегнал од затвор и ограбил обложувалница

Во потера по разбојник кој претпладнево ограбил обложувалница во Маџари, полицајци како предупредување испукале во воздух со службеното оружје, потврдуваат од МВР.
Read more

Полицаец малтретирал маж во Охрид, се соочува со кривична пријава

Read more

Финансиска упадна во градежна фирма од Охрид поради затајување данок – буџетот оштетен за 4 милиони денари

Read more

Тетовец ја нападнал поранешната девојка

Read more

Дилерите на дрога и оружје завршија во притвор – робата ја криеле во Сингелиќ и Арачиново

Read more
play_arrow

МВР потврди: Претреси на 27 локации, приведени 15 лица, разбиени 3 криминални групи, откриени дрога и оружје

Како што објави утрово Макфакс, во Сингелиќ и во Арачиново се претресуваа домовите на повеќе локации, а во акцијата учествуваа и специјалци, кои вршеа пребарувања во куќите.
Read more

Врие од полиција во Сингелиќ и Арачиново, специјалци прават претреси во куќи

Утрово, во Сингелиќ и Арачиново врие од полиција, дознава „Макфакс“.
Read more

Приведени двајца скопјани, имале пиштоли во автомобилот

Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more