Вежба која жените над 40 години треба да ја прават секој ден

А.С.
/ 25.05.2024 / 12:58

56-годишната фитнес инструкторка Петра Генко споделува серија корисни и едноставни вежби на TikTok за жени над 40 години кои не вежбале со години.

Овој пат таа сподели едноставна, но корисна вежба која ќе им помогне на жените да ги изгубат салото од стомакот со текот на времето.

Како и повеќето нејзини видеа, таа го направи ова првенствено за жени над 40 години, но секој може да ја направи оваа вежба.

Станува збор за вежба со кревање на колената, а за изведување на вежбата потребно е да застанете пред маса или друг подигнат предмет на кој ќе ги потпирате рацете. Потоа кревајте ја едната, па другата нога.

Генко вели дека вежбата мора да се прави една минута, а потоа истата постапка да се повтори уште четири пати. Така, оваа вежба, која Генко им ја препорачува на жените да ја прават наутро, ќе ви одземе само пет минути дневно.

@petragenco

Use this easy move if you haven’t exercise in years to blast that belly fat!

♬ Get Ur Freak On - Missy Elliott
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Фит

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Read more

Суплементи што помагаат во топење на салото на стомакот

Read more

5 знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Read more

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе