Вежбај и заштеди: Нова кампања на ФитКит и Visa

ФитКит, првата фитнес мобилна апликација во Северна Македонија, во соработка со платежната компанија Visa започнува кампања за промоција на активниот начин на живот.

Кампањата во фокус ги става позитивните ефекти од вежбањето со ФитКит апликацијата, со што што овозможува не само бројни придобивки за физичкото и менталното здравје, туку и придонесува за заштеда со секоја купена претплата. Сите ФитКит корисници што ќе купат претплата М или L со картичките Visa Gold или Visa Platinum, ќе добијат 500 денари попуст на претплатата. 

Промотивната понуда стартуваше во мај 2023 година и ќе трае заклучно до крајот на септември 2023 година.

Од тимот на ФитКит велат дека платежната компанија Visa го препозна потенцијалот на ФитКит апликацијата како брзо решение да вежбаш или уживаш каде и кога ќе посакаш, во најдобрите фитнес и спа центри во државата, или пак од комфорот на својот дом.

- Добивме предлог од претставништвото на Visa во Северна Македонија за средба на која што требаше да ги запознаеме со нашиот бизнис модел. Од компанијата го препознаа потенцијалот на Фиткит и набрзо по таа прва средба почнавме да разгледуваме модели на соработка. После 6 месеци, ова стана реалност и вистинска додадена вредност за вежбачите и корисниците на Visa Platinum и Visa Gold картичките.

Покрај бројните придобивки, соработката со Visa ќе биде уште еден поттик за сегашните и идни ФитКит корисници да се охрабрат да водат физички активен и здрав начин на живот, а притоа и да заштедат.

- Прво, ова е голема сатисфакција да соработуваш со бренд од овој калибар. Второ, ова е тест за нашата компанија дека може да испорача и да се вклучи во еден проект и кампања со глобална корпорација од овој размер. Трето и најважно, е што ќе охрабриме и поттикнеме повеќе луѓе да бидат активни и да се запознаат со можностите и удобноста што ги нуди ФитКит мобилната апликација, велат од ФитКит.

Преку оваа кампања, користењето на понудата на Фиткит ќе се доближи до секој корисник што ќе плати М или L претплата. На овој начин, во зависност која претплата ќе ја изберат, корисниците ќе добијат 500 денари попуст за неограничени посети на повеќе од 300 активности за вежбање и спа третмани, неограничен пристап до онлајн тренинзи во живо, субвенција за опрема во вредност од 6.000 или 14.000 денари и пристап до FitKit Plus видео програмите за вежбање.

Од ФитКит најавуваат дека по сумирање на првичните импресии и реакции од корисниците и пазарот, моменталниот став и намера на двете страни е оваа соработка да продолжи и да се надградува и во иднина.

За да добиете повеќе детали за оваа промотивна понуда, пишете ни мејл на info@fitkit.app или контактирајте нè на телефонскиот број 075 420 308.

реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Промо

Нови технологии, поголема удобност: Volkswagen го претстави новиот Touareg

Read more

ГОЛЕМ Gaming настан во НЕПТУН

Read more

Вежбај и заштеди: Нова кампања на ФитКит и Visa

Read more

Најуспешното издание на „Sparkasse LIFE Прв до врв“ досега

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Читај повеќе
  • play_arrow

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе

Родители најавуваат бојкот откако градоначалникот ја разреши, а министерката ја врати директорката на градинката „Детска радост“

Читај повеќе

Пешак загина на патот Прилеп-Битола, повредено и дете

Читај повеќе