Вежбајте дома: Јога за почетници

Ако веќе некое време размислувате да почнете да вежбате јога, но не сакате да вежбате во група или немате време да одите на часови со фиксен термин, не заборавајте дека најважно е да имате волја.

Затоа искористете ја предноста на современата технологија и вежбајте дома, со ова инструкциско видео за почетници на инструкторката Едриен.

Јогата ослободува од стрес, ви ја подобрува концентрацијата и со помош на правилното дишење ќе ги победите сите негативни мисли и ќе се чувствувате позитивно.

Потребни ви се околу 2 квадратни метри простор, простирка, удобна облека за вежбање и секако, позитивен став.

реклама

Фит

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Нови видеа

play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more