Вежбајте дома: Јога за почетници

Ако веќе некое време размислувате да почнете да вежбате јога, но не сакате да вежбате во група или немате време да одите на часови со фиксен термин, не заборавајте дека најважно е да имате волја.

Затоа искористете ја предноста на современата технологија и вежбајте дома, со ова инструкциско видео за почетници на инструкторката Едриен.

Јогата ослободува од стрес, ви ја подобрува концентрацијата и со помош на правилното дишење ќе ги победите сите негативни мисли и ќе се чувствувате позитивно.

Потребни ви се околу 2 квадратни метри простор, простирка, удобна облека за вежбање и секако, позитивен став.

реклама

Фит

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Што треба да пиете ако сте го почнале процесот на слабеење?

Read more

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more