Вежбајте дома: Јога за почетници

Ако веќе некое време размислувате да почнете да вежбате јога, но не сакате да вежбате во група или немате време да одите на часови со фиксен термин, не заборавајте дека најважно е да имате волја.

Затоа искористете ја предноста на современата технологија и вежбајте дома, со ова инструкциско видео за почетници на инструкторката Едриен.

Јогата ослободува од стрес, ви ја подобрува концентрацијата и со помош на правилното дишење ќе ги победите сите негативни мисли и ќе се чувствувате позитивно.

Потребни ви се околу 2 квадратни метри простор, простирка, удобна облека за вежбање и секако, позитивен став.

реклама

Фит

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Read more

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more