Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

А.С.
/ 30.07.2020 / 09:22

Дали треба да вежбате наутро или навечер за да ги остварите вашите фитнес цели? Ќе најдете безброј совети и препораки кои го поддржуваат едното или другото, но на крајот сѐ се сведува на тоа која е вашата фитнес цел и каков е вашиот дневен распоред.

Што е подобро за слабеење, а што за билдање мускули?

Gravity Transformation - Fat Loss Experts даваат стручен одговор.

реклама

Фит

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Read more

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Read more

Ова се спортовите од кои луѓето најбрзо се откажуваат

Read more

9 намирници што треба да ги избегнувате за да ослободите од салото на стомакот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more