Вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

М.С.
/ 16.06.2020 / 10:21

Во новото видео на YouTube каналот Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers, доктор Ентони Балдузи ќе ви покаже лесни вежби со кои ќе ги ублажите болките во грбот.

Секој од нас чувствува болки во грбот во некој период од животот бидејќи поголемиот дел од времето го поминуваме во седечка положба. Со зајакнување на мускулите на грбот, ќе ги намалите болките.

реклама

Фит

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more