Вежби со кои може да проверите колку сте фит и во каква форма е вашето тело

М.С.
/ 13.10.2021 / 14:46

Можеби ви се чини дека ова не е тешка задача, но не е така. Ако сакате да ја тестирате вашата издржливост, пробајте да ги направите овие вежби кои траат 9 минути.

Доколку успеавте, навистина сте во добра форма. Потребен ви е само малку понапорен тренинг и мотивација и ќе бидете во топ форма.

Погледнете го планот за тренинг:

Remote video URL
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Фит

Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

Read more

Како правилно да вежбате по 40-тата година?

Read more

Дали знаете како слабеењето влијае на имунолошкиот систем?

Read more

Вил Смит покажа како изгледа неговиот процес на слабеење

Read more
 

Магазин

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Шест вежби кои се добри за мозокот

Читај повеќе

Неколку совети како да подготвите вкусно јунешко месо

Читај повеќе
  • filter

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Читај повеќе

Што ќе се случи на нашето тело ако се тушираме само со вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Читај повеќе