Вежби за луѓето кои мразат трчање – имаат ист ефект на трансформација

А.С.
/ 03.06.2021 / 15:50

Фитнес инструкторката Бријана Кон добро знае дека има луѓе кои не сакаат трчање, а свесни се дека оваа физичка активност е добра за нив.

Таа исто така не е обожавател на оваа форма на вежбање, па смисли краток тренинг што го гарантира истиот ефект.

Кон објавува идеи за вежби што можат да се изведуваат дома и станаа популарни за време на локдаун мерките. Така таа се здоби со армија следбеници на Instagram кои успешно се вратија во форма.

Особено популарно е видеото во кое таа демонстрира четири вежби што можете да ги направите наместо да трчате. Ќе ви треба еластична лента за изведување на овие вежби кои го имаат истиот ефект.

Првата вежба на списокот се класичните jumping jacks што Бри препорачува да ги изведувате со еластична лента на колената и со тоа го зајакнувате интензитетот.

Потоа следат скокови со допирање на земјата со рака, а на крај сквотови од скок. Потоа трчајте во место притоа високо кревајќи ги колената, што е класична вежба за загревање. Кон оваа вежба ја изведува без еластична лента. Таа препорачува да ги направите сите горенаведени вежби во 4 серии од 30 повторувања.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Фит

Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Како изгледа менито на Роналдо: Јаде шест оброци на ден, пие само вода

Read more

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе