Вежби за почетници: 15 минути дневно прават голема разлика

Ако не го забележивте тоа самите, еве ви официјална потврда – летото доаѓа, a со тоа доаѓа и периодот во кој пробувате набрзина да го доведете телото во форма. Но, ако одвоите само 15 минути дневно за вежбање, тогаш до летото ќе бидете главна атракција на плажата.

Доколку веќе одлучивте дека е време да го смените вашиот живот и да почнете да вежбате, тогаш ќе ви биде потребен план за вежбање и голема доза на самоконтрола. Секако, не може да го смените вашиот начин на живот и исхрана преку ноќ, но мора да се почне од некаде, па што поскоро го преземете првиот чекор, тоа подобро.

Со цел полесно да ја достигнете посакуваната форма, предлагаме да ги погледнете вежбите кои ќе ви ги покажат инструкторите во ова видео.

реклама

Фит

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more
play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more