Вежби за почетници: 15 минути дневно прават голема разлика

Ако не го забележивте тоа самите, еве ви официјална потврда – летото доаѓа, a со тоа доаѓа и периодот во кој пробувате набрзина да го доведете телото во форма. Но, ако одвоите само 15 минути дневно за вежбање, тогаш до летото ќе бидете главна атракција на плажата.

Доколку веќе одлучивте дека е време да го смените вашиот живот и да почнете да вежбате, тогаш ќе ви биде потребен план за вежбање и голема доза на самоконтрола. Секако, не може да го смените вашиот начин на живот и исхрана преку ноќ, но мора да се почне од некаде, па што поскоро го преземете првиот чекор, тоа подобро.

Со цел полесно да ја достигнете посакуваната форма, предлагаме да ги погледнете вежбите кои ќе ви ги покажат инструкторите во ова видео.

реклама

Фит

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more

Серена Вилијамс позираше во црн костим за капење и ја покажа прекрасната фигура

Read more

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more

Нови видеа

play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more