ВИДЕО: Грижата за езерото е во нивната природа – запознајте ја групата нуркачи кои секојдневно го чистат езерото

Никола Паскали, заедно со своите пријатели од клубот „Акватек“ од Охрид, би биле најсреќни доколку се само нуркачи кои уживаат во длабочините на Охридското Езеро. Но, нивната вредност е многу поголема затоа што се грижат езерото да биде чисто. Не само што треба да сме среќни што имаме луѓе како нив, туку постојано треба да ги истакнуваме како позитивен пример кој ќе нѐ инспирира како треба да се грижиме за природата.

Погледнете го инспиративното видео на охридските нуркачи кои посветено го чистат езерото од смет и инспирирајте се.

Малку е потребно да направиме да биде убаво. За почеток можеби добро е повеќе да се фокусираме на убавите работи кои се случуваат околу нас, да иницираме повеќе активности за заштита на природата и да покажеме дека Заедно и сѐ е можно!

Remote video URL
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Промо

Иднината е тука и се вика Тропос Моторс

Read more

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер

Read more

ВИДЕО: Грижата за езерото е во нивната природа – запознајте ја групата нуркачи кои секојдневно го чистат езерото

Read more

East Gate Living – зелена оаза на идеална локација

Read more
 

Ново

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Читај повеќе

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Moderna тврди дека нејзината вакцина е ефикасна и безбедна за деца

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе