Видео на денот: Реакцијата на новинар при блиска средба со бизони

Додека известуваше во живо при посета на Националниот парк Јелоустон, еден новинар, несвесно, стана хит на интернет откако зад него се појави крдо бизони.

Оваа недела е објавено дека Националниот парк ќе биде затворен поради пандемијата со коронавирус, а репортер од Монтана пристигна во Јелоустон за да ја пренесе веста.

Додека ја снимаше најавата 27-годишниот новинар Дион Брокстон забележа нешто опасно, бизон во негова близина кој почнал да му приоѓа заедно со крдото. Во урнебесната снимка на неговата реакција тој не ги трга очите од бизоните и набрзина се пакува за да замине, велејќи дека не сака да загине од бизони.

Видеото го сподели на Twitter, а неговата реакција стана хит. Ќе го видите и видеото што го сними на безбедна оддалеченост.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Чек дис аут

Пронајдена досега најстарата градба на древните Маи

Read more

Светот пред 250 милиони години

Read more

Бизарна масажа со месарски ножеви - дали би ја пробале?

Read more

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Read more

Магазин

Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Читај повеќе

Фјури со лична приказна за расизмот: Ме дискриминирале бидејќи сум чергар

Читај повеќе
  • play_arrow

Студија за коронавирусот: Децата ретко се преносители на заразата

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Читај повеќе

Пронајдена досега најстарата градба на древните Маи

Читај повеќе
  • play_arrow

Педофил осомничен за киднапирање на малата Меделин, 13 години по нејзиното исчезнување

Читај повеќе

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Читај повеќе
  • play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Читај повеќе