Авто-мото

Една добра причина зошто не треба да се возите со кренати нозе
play_arrow

Една добра причина зошто не треба да се возите со кренати нозе

Тест автомобилот покажа што се случува при судир доколку сопатникот ги има нозете кренато на контролната табла.
Read more
Запознајте го јутјуберот кој живее во колиба, ама има R32 Skyline GT-R
play_arrow

Запознајте го јутјуберот кој живее во колиба, ама има R32 Skyline GT-R

Џими Бродбент е креатор на успешниот YouTube канал за sim racing Jimmy Broadbent. Екипата на DriveTribe отиде да го запознае Џими, кој живее во колиба во градината на мајка му, а поседува редок Nissan Skyline R32 GT-R во одлична состојба.
Read more
Некогаш и денес: Старите Vs. модерните возови
play_arrow

Некогаш и денес: Старите Vs. модерните возови

Споредба меѓу првите возови и денешните не може ни да се направи, но интересно е да се види како се менувале локомотивите, како изгледала некогаш внатрешноста на возовите и каков бил ентериерот.
Read more
Ѕверче на три тркала - 2020 Polaris Slingshot
play_arrow

Ѕверче на три тркала - 2020 Polaris Slingshot

Polaris Slingshot е едно од најчудните возила кои се појавија и станаа популарни во изминативе години.
Read more
Прв поглед на самовозечкиот автомобил на Cruise
play_arrow

Прв поглед на самовозечкиот автомобил на Cruise

Cruise, подружницата за самовозечки возила на General Motors, го претстави првото возило што ќе се управува без човечки возач - Cruise Origin.
Read more
Како изгледа миењето на најскапиот автомобил во светот?
play_arrow

Како изгледа миењето на најскапиот автомобил во светот?

Lamborghini Veneno е произведен во само 9 примероци, а еден од овие автомобили особено има среќа бидејќи неговиот сопственик редовно го чисти и внимава на него.
Read more
Како забрзува Audi RS6 C8 до неверојатни 300 км/ч?
play_arrow

Како забрзува Audi RS6 C8 до неверојатни 300 км/ч?

Со 4,0-литарски V8 битурбо мотор од 600 коњски сили и максимален вртежен момент од 800 Nm под хаубата, новиот Audi RS6 C8 е еден од најбруталните каравани што може да ги сретнете.
Read more
Како се вози со гуми полни со вода?
play_arrow

Како се вози со гуми полни со вода?

Пред да почнеме, не пробувајте да го направите ова сами! Ако некогаш сте помислиле што ќе се случи ако ги наполните автомобилските гуми со вода и така возите, сега имате одговор и не мора да пробувате лично.
Read more
Колку се променети автомобилите во последните 100 години?
play_arrow

Колку се променети автомобилите во последните 100 години?

Во најновото видео на Bright Side ќе погледнете интересна анимирана историја за тоа колку се променети автомобилите во последните 100 години.
Read more
Како се дрифта тјунирано Hyundai миникомбе?
play_arrow

Како се дрифта тјунирано Hyundai миникомбе?

Дечките од Hyundai Australia играат опасно и не се зезаат. Тјунираната изведба на миникомбето на Hyundai - iMax N Drift Bus - доби 3,5-литарски V6 твин турбо бензинец со 408 коњски сили и максимален вртежен момент од 555 Nm.
Read more
Како Tesla ја тестира безбедноста на своите автомобили?
play_arrow

Како Tesla ја тестира безбедноста на своите автомобили?

Американскиот производител на електрични автомобили Tesla ја откри својата лабораторија за тестирање на безбедноста на возилата.
Read more
Како се снајде Ferrari 488 Pista на патеката Нирбургринг?
play_arrow

Како се снајде Ferrari 488 Pista на патеката Нирбургринг?

Ferrari 488 Pista и возачот Кристијан Гебхарт го завршија кругот на патеката Нирбургринг за точно седум минути. Овој резултат е одличен меѓу најбрзите продукциски автомобили чии времиња се мерени на Нирбургринг.
Read more
реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more