Авто-мото

Tesla Model S против коњ – кој е побрз?
play_arrow

Tesla Model S против коњ – кој е побрз?

Што ќе се случи кога противник на Tesla Model S е коњ, кој ќе биде побрз? Одговорот не е тежок за погодување, моторот на Tesla Model S поседува 590 коњски сили, додека еден коњ има околу 8.
Read more
Колку е навистина брз McLaren 570S?
play_arrow

Колку е навистина брз McLaren 570S?

Се чини дека не се потребни моделите 720S или 765LT за да го почувствувате духот на McLaren, бидејќи 570S е повеќе од доволен за да ви ја даде потребната доза адреналин.
Read more
Прв поглед на Bentley Mulliner Bacalar, сите 12 примероци веќе се продадени
play_arrow

Прв поглед на Bentley Mulliner Bacalar, сите 12 примероци веќе се продадени

Ова е Bentley Mulliner Bacalar – првиот проект од одделението Mulliner на производителот на луксузни возила Bentley.
Read more
Вака се вози вистински теренец: Акробации со Defender во новиот Џејмс Бонд филм
play_arrow

Вака се вози вистински теренец: Акробации со Defender во новиот Џејмс Бонд филм

Новиот Defender на Land Rover по повеќе од седум децении доби ново издание, а пролетва ќе се појави и на пазарот.
Read more
Една добра причина зошто не треба да се возите со кренати нозе
play_arrow

Една добра причина зошто не треба да се возите со кренати нозе

Тест автомобилот покажа што се случува при судир доколку сопатникот ги има нозете кренато на контролната табла.
Read more
Запознајте го јутјуберот кој живее во колиба, ама има R32 Skyline GT-R
play_arrow

Запознајте го јутјуберот кој живее во колиба, ама има R32 Skyline GT-R

Џими Бродбент е креатор на успешниот YouTube канал за sim racing Jimmy Broadbent. Екипата на DriveTribe отиде да го запознае Џими, кој живее во колиба во градината на мајка му, а поседува редок Nissan Skyline R32 GT-R во одлична состојба.
Read more
Некогаш и денес: Старите Vs. модерните возови
play_arrow

Некогаш и денес: Старите Vs. модерните возови

Споредба меѓу првите возови и денешните не може ни да се направи, но интересно е да се види како се менувале локомотивите, како изгледала некогаш внатрешноста на возовите и каков бил ентериерот.
Read more
Ѕверче на три тркала - 2020 Polaris Slingshot
play_arrow

Ѕверче на три тркала - 2020 Polaris Slingshot

Polaris Slingshot е едно од најчудните возила кои се појавија и станаа популарни во изминативе години.
Read more
Прв поглед на самовозечкиот автомобил на Cruise
play_arrow

Прв поглед на самовозечкиот автомобил на Cruise

Cruise, подружницата за самовозечки возила на General Motors, го претстави првото возило што ќе се управува без човечки возач - Cruise Origin.
Read more
Како изгледа миењето на најскапиот автомобил во светот?
play_arrow

Како изгледа миењето на најскапиот автомобил во светот?

Lamborghini Veneno е произведен во само 9 примероци, а еден од овие автомобили особено има среќа бидејќи неговиот сопственик редовно го чисти и внимава на него.
Read more
Како забрзува Audi RS6 C8 до неверојатни 300 км/ч?
play_arrow

Како забрзува Audi RS6 C8 до неверојатни 300 км/ч?

Со 4,0-литарски V8 битурбо мотор од 600 коњски сили и максимален вртежен момент од 800 Nm под хаубата, новиот Audi RS6 C8 е еден од најбруталните каравани што може да ги сретнете.
Read more
Како се вози со гуми полни со вода?
play_arrow

Како се вози со гуми полни со вода?

Пред да почнеме, не пробувајте да го направите ова сами! Ако некогаш сте помислиле што ќе се случи ако ги наполните автомобилските гуми со вода и така возите, сега имате одговор и не мора да пробувате лично.
Read more
реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more