Музика

Лејди Гага падна од сцена во Лас Вегас
play_arrow

Лејди Гага падна од сцена во Лас Вегас

Популарната пејачка во вторникот имаше концерт во Лас Вегас. Во еден момент одлучи да усреќи еден фан, но двајцата завршија под сцената откако дечкото се лизна носејќи ја во раце.
Read more
„I'll Be There for You“ доби преработка по повод 25-годишнината на „Friends“
play_arrow

„I'll Be There for You“ доби преработка по повод 25-годишнината на „Friends“

Легендарната песна „I'll Be There for You“ од серијата „Friends“ доби преработка од американската пијачка Меган Трејнор по повод 25 години од емитувањето на првата епизода од најпопуларната серија во светот.
Read more
Хит на векот: Путин свири на пијано, Трамп ја пее Señorita
play_arrow

Хит на векот: Путин свири на пијано, Трамп ја пее Señorita

Славата на Шон Мендес и Камила Кабељо заврши откако нивната песна ја „препеаја“ Владимир Путин и Доналд Трамп. Урнебесно видео на кое рускиот претседател свири на пијано, а американскиот го пее големиот хит.
Read more
Како звучеше Nothing else matters на концертот во Букурешт
play_arrow

Како звучеше Nothing else matters на концертот во Букурешт

Синоќа Металика растурија на својот концерт во Букурешт, а еве едно видео од тоа како звучеше хитот Nothing else matters. Концерот беше распродаден, а Романците останаа воодушевени од настапот на легендарниот хеви-метал бенд.
Read more
Jубилеј: 50 години Вудсток

Jубилеј: 50 години Вудсток

Њујорк, 13 август 2019 (МИА) –  На денешен ден пред 50 години кај гратчето Бетел во
Read more
Peugeot E-Legend Concept е автомобил излезен од најлудите соништа
play_arrow

Peugeot E-Legend Concept е автомобил излезен од најлудите соништа

Кога ќе ви речат да го издвоите автомобилот од вашите соништа, тоа обично е некој Mercedes, можеби Ferrari, Lamborghini или Porshе. Но, тоа набрзо ќе се промени, посебно откако ќе видите што ви нуди Peugeot E-Legend Concept.
Read more
„Africa“ на Тото ќе ечи засекогаш во африканската пустина
play_arrow

„Africa“ на Тото ќе ечи засекогаш во африканската пустина

Уметникот Макс Зидентопф со намибиско-германско потекло постави звучна инсталација што се напојува на соларна енергија во крајбрежната пустина Намиб каде одново и одново ќе ечи песната „Africа“ на Тото.
Read more
Адреналински двобој: Дали велосипедот може да биде побрз од рели автомобил?
play_arrow

Адреналински двобој: Дали велосипедот може да биде побрз од рели автомобил?

Вечното прашање гласи: Кој е побрз, возилото со четири или со две тркала? Одговор ќе се обидат да ни дадат Андре Лакондеги и Дани Сордо, кои со рели автомобил и велосипед се тркаа на патеката на ридот Луз во Португалија.
Read more
Трансформации на славните: Селена Гомез и Џастин Бибер
play_arrow

Трансформации на славните: Селена Гомез и Џастин Бибер

Музичките ѕвезди Селена Гомез и Џастин Бибер со години беа една од омилените славни двојки.
Read more
Вил Смит ги отпеа песните од најпопуларните ТВ серии
play_arrow

Вил Смит ги отпеа песните од најпопуларните ТВ серии

Познатиот актер и рапер, Вил Смит, гостуваше во шоуто на Џими Фалон и приреди вистинско шоу кога водителот го натера заедно да ги отпеат некои од најпознатите песни од американските ТВ серии.
Read more
Пејачот на Despacitо го „процвета“ туризмот во својот Порторико

Пејачот на Despacitо го „процвета“ туризмот во својот Порторико

Порториканскиот пејач, текстописец и музички продуцент, Луис Фонси веќе со години владее на топ листите, вклучувајќи ги оние на Билборд како Top Latin, Latin Pop и Heatseekers листите, но секако најголем успех и голем број на обожаватели в
Read more
Еминем го нарече Трамп „камикази кој ќе предизвика нов холокауст“
play_arrow

Еминем го нарече Трамп „камикази кој ќе предизвика нов холокауст“

Американскиот рапер Маршал Матерс, попознат како Еминем, го нападна претседателот Доналд Трамп во новото „фристајл“ рап видео.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more