Останато

play_arrow

15 несекојдневни средби снимени од возачи

Денешното секојдневие не би можело да се замисли без смартфоните и камерите.
Read more
play_arrow

Украинците се вратија на плажите на Црното Море

Жителите на Одеса конечно дочекаа да се вратат на градските плажи откако властите ги намалија рестриктивните мерки.
Read more
play_arrow

Корисни трикови со кои ќе си направите градина како професионалец

Во ова интересно видео ќе погледнете 27 корисни трикови со чија помош ќе може да ја разубавите вашата градина, како професионалец.
Read more
play_arrow

Пороен дожд направи Венеција од руски град

Не, видеото не го прикажува италијанскиот град Венеција, туку рускиот Нижни Новгород кој се претвори во Венеција поради поројниот дожд.
Read more
play_arrow

Цртај со Disney: Како да го нацрташ Пинокио?

Во најновото видео на Walt Disney Animation ќе погледнете како режисерот на „Frozen 2“, Крис Бак го црта неговиот омилен лик, Пинокио.
Read more
play_arrow

Што би се случило доколку се обединат Северна и Јужна Кореја?

Двете Кореи во блиското минато неколку пати го имаат скршено мразот и заеднички настапувале на културни и спортски манифестации, како на пример Олимпијадите. Но, како би изгледало нивно обединување во една држава?
Read more
play_arrow

Како авиокомпаниите ги паркираат илјадниците приземјени авиони?

Пандемијата со коронавирусот страшно ја погоди авионската индустрија. Куп авиони се приземјени, а за сите нив авиокомпаниите треба да им најдат паркинг место.
Read more
play_arrow

Зошто грчкиот и шпанскиот јазик звучат слично?

Ви се причинило некогаш дека јазиците грчки и шпански звучат премногу слично? Не сте единствени.
Read more
play_arrow

Топ 20 најзастрашувачки светски мистерии

Овие неверојатни мистерии можеби никогаш бема да бидат решени.
Read more
play_arrow

Како до перфектна утринска рутина?

Научете како да применувате правилна утринска рутина која долгорочно влијае врз здравјето, психата и доброто расположение. Навиките не се менуваат лесно, затоа потребно е трпение, но и упорност и волја.
Read more
play_arrow

Времеплов: Како се празнувал 1 Мај во Скопје во 1960

На тогашниот плоштад „Маршал Тито“, денешен „Македонија“ во Скопје, наместо скари и излети се одржала парада на работниците и младината.
Read more
Вулкан покри руски град со пепел
play_arrow

Вулкан покри руски град со пепел

Вулканот Ебеко на Курилските Острови се активираше исфрлајќи чад и пепел по што настада едно од околните гратчиња.
Read more
реклама

Филипче ја објави официјалната бројка на новозаразени, вкупно се 180

Read more

Потврдени 177 нови случаи на заболени со COVID-19

Read more

Полицијата била толерантна кон лицата кои биле затекнати на автопат за време на полициски час

Read more

Филипче: Навистина не е тешко да се почитуваат мерките за заштита од коронавирус

Read more